Prekių katalogas

Plazminio pjovimo aparatai

 • Kas yra plazminis pjovimo aparatas?

  Pirmiausia, apie veikimą: Tarp degiklio elektrodo ir pjovimo tūtos (galvos) užsidega lankas, per lanką yra paleidžiamos dujos (dažniausiai suspaustas oras), iš kurių pasidaro plazma. Plazminio lanko temperatūra gali sekti 20 000°C ir mūsų siūlomi aparatai gali pjauti metalus iki 50mm storio.

  Kaip supratote, plazma reikalauja oro kompresoriaus, juos galite pažiūrėti čia. Jeigu pjaustote lydinius iki 12mm storio arba daug važinėjate per objektus, tai galbūt Jūsų geriausias sprendimas – įsigyti plazminį pjovimo aparatą su kompresoriumi.

  Idealiai pjauna bet koki plieną, taip pat tinka aliuminio, nerūdijančio plieno, vario, žalvario, titano ir kitų lydinių pjovimui. Dažniausiai naudojamas lakštinio metalo ir vamzdžių pjovimui.

  Kaina 405.00 su PVM
  450.00 Sutaupykite 45.00
  Kaina 510.00 su PVM
  Kaina 858.00 su PVM
  Kaina 884.00 su PVM
  Kaina 1125.00 su PVM
  Kaina 90.00 su PVM
 • Kam yra naudojamas plazminis pjovimo aparatas?

  Yra dvi pagrindinės naudojimo sritys:

  • Rankiniam metalo pjovimui
  • CNC pjovimo staklėms

  Rankiniam plazminiam pjovimui yra svarbus bekontaktinis uždegimas. Pjovimo procesas labai paprastas ir intuityvūs, norėdami geresnių rezultatų, pradėkite nuo krašto arba išgręžtos skylės. Tai nebūtina dirbant su plonais metalais, bet kritiška su storiais lydiniais, kadangi išmetimo dujos gali sugadinti pjovimo galvą (tūtą). Kartais to galima išvengti pjaunant lėtai arba nedideliu kampu nukreipiant išmetimą į šoną.

  Pjaunant rankiniu plazminiu degikliu, Jums gali padėti metalinė liniuotė, liniuotė-spindulys arba iš anksto padarytas šablonas. Nebūtina žiūrėti į pjovimo vietą, metalo pramušimo metu keičiasi pjovimo garsas – tai palengvina judėjimą teisingu greičiu.

  CNC pjovimo staklėms tinka ne visi plazminiai šaltiniai. Nerekomenduojama naudoti degiklius su HF (Aukšto dažnis) uždegimu dėl HF srovių savybių. Aukštas dažnis gali peršokti per CNC staklių portalą ant valdymo plokštės. Specialiai tam, kad išvengti tos problemos, buvo sugalvotas NO-HF (Pneumo kontaktinis uždegimas). Daugiau apie jį žemiau.

  Staklėms yra naudojamas tiesus (Mašininis) pjovimo degiklis, neretai su linijiniais dantračiais ant korpuso, kurie supaprastinta Z-ašies projektavimą. Rekomenduojama, kad degiklis turėtų papildomą apsauginę galvą, kaip, pavyzdžiui, TM-125 degikliai. Apsauginė galva ne tik prailgina antgalių tarnavimo laiką, bet ir naudojama kaip varžinė aukščio kontrolė.

  Priėjome, ko gero, prie svarbiausios CNC staklių detalės THC (Torch Height Control) arba Lietuviškai “Degiklio Aukščio Kontrolė”. Kaip ji veikia? Ji matuoja degiklio pjovimo lanko įtampą, kuri keičiasi su lanko ilgiu ir reikalinga tam, kad degiklio galva neužkabintų metalo lakšto. THC palaiko nustatytą įtampą teisingam pjovimo aukščiui. Kur problemą? THC sistema priima mažesnį įtampos diapazoną, negu lanko įtampa. Reikalingas įtampos daviklis (Voltage Divider), kuris atiduoda įtampą su 1:20, 1:30, 1:40, 1:50 santykiu. Kai kurie plazmos šaltiniai turi įstatytą Voltage Divider sistema ir į tai verta atkreipti dėmesį.

   

  Terminologija arba kas yra kas?

  Uždegimas būna Kontaktinis arba Bekontaktis. Pirmasis uždegimo būdas – tai sena technologija ir beveik nenaudojama šiuolaikiniai įrangai, o bekontaktinis uždegimas įgavo papildomų modifikacijų.

  • Pilotinis lankas uždega liepsną ore – tai ne tik patogumas, bet ir geriau kontroliuojama pjovimo pradžia. Kai pilotinis lankas pagauna masę, jis keičiasi į pjovimo lanką. Būtinas atributas CNC staklėms, jis keičiasi su pjovimo lanku tarp detalių, bet kaitina galvą. Jeigu neprasideda pjovimas, priklausomai nuo plazminio pjovimo aparato modelio, gali suveikti apsauga ir lankas užges.
  • HF uždegimas sukelia aukštadažnį impulsą, kad uždegti lanką tarp elektrodo ir tūtos. Labai geras pasirinkimas rankiniam pjovimui.
  • NO-HF arba Pneumo kontaktinis uždegimas yra taip vadinamas, nes atstumas tarp elektrodo ir pjovimo galvos yra mažas ir užsidega lengvai, bet pasikelia oro pagalba, kad susiformuotų plazmą. Dabar Jūsų staklės neturės sutrikimų dėl HF srovių.
  • Tinklelio režimas. Kol degiklio mygtukas paspaustas, baigiant pjauti, lankas persijungia į pilotinį lanką. Dėl to Jums nereikia kiekvieną kartą uždeginėti lanko.
  • Gouging (Frezavimas) – labai reta funkcija ir reikalauja antgalių keitimo frezavimo režimui. Lankas nepramuša metalo, o išmetinėja metalą. Reikalinga nekokybiškos siūlės valymui ir pakartotiniam suvirinimui arba konstrukcijos ardymui. Ši funkcija rodo gamintojo lygį.

   

  Skirtingos plazminės pjaustyklės turi skirtingus degiklius. Kodėl?

  Kiekvienas gamintojas bandė sukurti savo degiklį geriausiai pjovimo kokybei. Kai kurie iš jų buvo užpatentuoti, bet patentui pasibaigus, kiti gamintojai įtraukdavo geriausius modelius į savo asortimentą. Prisiminkite tik tai, kad darbinis slėgis ir oro sąnaudos priklauso ne nuo aparato, o būtent nuo degiklio. Keičiant degiklį atkreipkite į tai dėmesį.