Prekių katalogas

Dažų storio matuokliai

 • Kam reikalingas dažų storio matuoklis?

   

  Visi dažų storio matuokliai rodo atstumą iki metalinio paviršiaus. Tame tarpe gali būti dažai, glaistas arba lakas. Tai yra tikslus prietaisas, matuojantis mikronais “μm”,”mm” arba “mil”. Dažniausiai naudojamas “μm” matavimas, kur 1000μm = 1mm.

   

  Jeigu Jums reikalingas automobilio dažų storio matuoklis, atkreipkite dėmesį į tai, kad geriausi yra matuokliai, veikiantys kaip su feromagnetinias, taip ir su neferomagnetinias metalais, pvz., Aliuminiu.

   

  Priešgaisrinių dažų storio matavimui yra svarbus maksimalus matavimo storis, kuris gali siekti iki 5mm. Šie dažai dažniausiai naudojami feromagnetiniams metalams.

 • Koks turi būti automobilio dažų storis?

  Gamykliniai dažai dažniausiai turi 70-150μm arba iki 200μm, kai yra vaško sluoksnis. Jei dažyta dalis turi sluoksnio storį virš 200μm, tai jai buvo naudojamas glaistas. Jei neprisimenate koks yra gamyklinis dažų storis - kaip pagrindą galima pamatuoti kuro bako dangtelį, nes jis retai yra dažomas.

  Komplektacija

  Komplekte visada yra metalo plokštelės nulinio storio patikrinimui arba kalibravimui. Jeigu dažų storio matuoklis veikia su nemagnetiniais metalais, tai komplekte bus dvi plokštelės – viena iš plieno, kita iš aliuminio.

  Šablonai su storio markiravimu komplekte taip pat naudojami patikrinimui. Uždėkite vieną arba daugiau šablonų ant plokštelės ir atlikite matavimą. Pamatuotas storis turi būti toks pat, kaip ant šablonų ± prietaiso paklaidą.

  Kokį dažų storio matuoklį pirkti, spręskite pagal poreikį, bet, pavyzdžiui, automobilio dažų storio matavimui užtenka prietaisų su maža paklaida, pvz. ±2,5%.