Prekių katalogas

Suvirinimo viela be dujų (savisaugė viela / flux cored wire)

 • Kas yra suvirinimo viela be dujų?

  Savisaugė viela - tai specialios rūšies suvirinimo viela, kuri skirta suvirinimui su pusautomačiu ir kuri naudojama suvirinimui be apsauginių dujų. Ši viela ypatinga tuo, kad jos pagalba galima virinti nenaudojant  papildomų apsauginių dujų, todėl ją patogu naudoti dirbant įvairiomis sąlygomis, ypač lauke, kur dujų naudojimas gali būti nepatogus arba neįmanomas.


  Sudėtis ir veikimo principas

  Savaime apsauganti viela paprastai padengiama specialia sudėtimi, kuri suvirinant išskiria apsaugines dujas, apsaugančias suvirinimo vonelę nuo išorinės aplinkos. Ši apsauga taip pat padeda susiformuoti šlakui, kuris padengia ir apsaugo suvirinimo siūlę. To dėka nereikia papildomų apsauginių dujų, todėl suvirinimo procesas tampa paprastesnis ir mobilesnis.

  Panaudojimas

  Virinimas be dujų naudojamas įvairiose srityse: statyba, remonto darbai ir gamyba. Jis ypač naudingas suvirinant lauke, kur vėjas gali išblaškyti apsaugines dujas kartu su suvirinimo siūle.

 • Privalumai ir trūkumai

  Vienas iš pagrindinių privalumų virinant su bedujine suvirinimo viela yra jos mobilumas ir patogumas naudojant. Ji nereikalauja papildomos įrangos dujoms tiekti, o tai sumažina bendras išlaidas ir supaprastina įrangos transportavimą.

  Savisaugės vielos kaina yra didesnė, negu klasikinės vielos darbui su apsauginėmis dujomis. 

  Suvirintos siūlės kokybė gali būti žemesnė, nei naudojant tradicinius suvirinimo metodus su apsauginėmis dujomis. Tiap pat šis metodas gali formuoti daugiau dūmų ir šlako suvirinimo metu, kas reikalauja papildomo valymo po darbo pabaigos.

  Viela parduodama D100 (iki 0,9kg) ir D200 (iki 4,5kg) ritės skersmens standartais. Ne visi pusautomačių vielos laikikliai skirti darbui su D100 standartu ir dažnai reikia išardyti laikiklį, kad pritvirtinti ritę tiesiai ant ašies.

  Išvada

  Savisaugis virinimas pusautomačiu be dujų yra patogus ir efektyvus įrankis suvirinimui sąlygose, kur naudoti apsaugines dujas neįmanoma. Nepaisant tam tikrų apribojimų suvirinimas savisauge viela be dujų yra vertas naudoti. 

  Svarbu!

  Naudojant suvirinimo vielą be dujų reikalingas atvirkšnis poliariškumas. Masės kabelis jungimas prie (+) kontakto, o degiklis prie (-) kontakto. Virinimas naudojant klasikinį poliariškumą neduoda siekiamo rezultato.