Prekių katalogas

Aliuminio suvirinimo viela

 • Aliuminio, kaip suvirinimo medžiagos, ypatybės

  Aliuminis ir jo lydiniai yra populiarūs įvairiose pramonės šakose dėl jų lengvumo, kietumo ir atsparumo korozijai. Tačiau aliuminio suvirinimas turi savo ypatumų dėl metalo fizinių ir cheminių savybių:

  • Aukštas šilumos laidumas: Aliuminis greitai išsklaido šilumą, todėl reikia aukštesnių suvirinimo temperatūrų, lyginant su kitais metalais.
  • Oksidinės plėvelės susidarymas: Ant aliuminio paviršiaus susidaro tanki oksidinė plėvelė, kuri trukdo suvirinimo procesui. 

  Aliuminio suvirinimo vielos pasirinkimas

  Renkantis aliuminio suvirinimo vielą svarbu atsižvelgti į lydinio sudėtį ir charakteristikas. Yra įvairių tipų vielų, tinkančių skirtingiems aliuminio lydiniams:

  • ER4043: Aliuminis su 5% silicio priemaiša. Plačiai naudojamas vielos tipas, tinkamas įvairiems aliuminio lydiniams suvirinti ir pasižymi gera tėkme.
  • ER5356: Aliuminis su 5% magnio priemaiša. Šis vielos tipas naudojamas tvirtesnių aliuminio lydinių suvirinimui ir pasižymi didesniu suvirinimo siūlės stiprumu magnio priemaišos dėka. Gerai tinka suvrinimui pusautomačiu dėl mažesnės vielos "praslydimo" rizikos ir rekomenduojamas tiems, kas tik pradeda virinti aliuminį su pusautomačiu, kaip daugiau "atleidžiantis klaidas" aliuminio lydinys. 
  • ER4047: Aliuminis su 12% silicio priemaiša. Lydinys, turintis didesnį silicio kiekį lyginant su ER4043. Tai daro jį idealiu įvairių aliuminio lydinių suvirinimui, ypač ten, kur reikalingas lygesnis šilumos paskirstymas. Šis vielos tipas dažnai naudojamas lietų ratlankių suvirinimui. ER4047 užtikrina geresnę suvirinimo vonios tėkmę, mažinant porų ir trūkių susidarymo tikimybę suvirintoje siūlėje. Be to, šis vielos tipas pagerina siūlės išvaizdą ir užtikrina geresnį užpildymą.
  • ER5183: Aliuminis su 4,5% magnio priemaiša. ER5183 yra suvirinimo viela, skirta aukšto stiprumo aliuminio lydinių suvirinimui. Ji paprastai turi magnio ir mangano, kurie pagerina suvirinimo siūlės mechanines savybes. Ši viela idealiai tinka jūrinių konstrukcijų, aviacijos pramonės ir kitoms paskirtims, kur reikalingas aukštas stiprumas ir atsparumas korozijai ir oksidacijai, kas ypač svarbu agresyviose aplinkose, pavyzdžiui, jūros vandenyje.

  Medžiagos paruošimas suvirinimui

  Būtina nuriebalinti ir kruopščiai nuvalyti aliuminio paviršių nuo nešvarumų. Tam tikrais atvejais reikia iš anksto pašildyti aliuminį, kad sumažinti trūkių atsiradimo riziką, ta pati procedūra rekomenduojama virinant lietą aliuminį dėl didelio priemaišų kiekio.

  Kaina 27.17  su PVM
  Kaina 20.61  su PVM
  Kaina 23.81  su PVM
  Kaina 105.79  su PVM
  Kaina 8.00  su PVM
  Kaina 137.87  su PVM
  Kaina 191.28  su PVM
 • Aliuminio suvirinimo techniniai aspektai

  Aliuminio suvirinimas pusautomačiu atliekamas Argono dujų aplinkoje. Taip pat naudojami Argono/Helio dujų mišiniai.

  Teisingam virinimui butinai reikia pakeisti vielos padavimo ratuką į U formos ratuką, kuris yra skirtas aliuminiui. Mūsų asortimente esamus padavimo ratukus rasite čia

  Naudokite kuo trumpesnį degiklį ir pakeiskite metalinį šarvą tefloniniu įdėklu. Teflonių įdėklų rasite čia.

  Variniai kontaktiniai antgaliai aliuminiui skiriasi nuo klasikinių. Jeigu neturite po ranka teisingų kontaktinių antgalių, panaudokite vieno dydžio didesnį standartinį antgalį, pvz., 1,2mm antgalį 1,0mm vielai. Kontaktinius antgalius rasite čia.

  Aliuminio virinimas su SPOOL-GUN degikliu

  Jeigu Jūsų įranga veikia su SPOOL-GUN degikliais, atkreipkite dėmesį į D100 standarto vielą. Šis metodas geras tuo, kad nereikalauja vielos padavimo ratuko ir tefloninio šarvo keitimo, bet yra pririštas prie mažų 100mm diametro aliuminio vielos ričių. SPOOL-GUN degiklius rasite čia.